ПОДАВАНЕ НА ДЕКЛАРАЦИЯ ОСВОБОЖДАВАНЕ ОТ ТАКСА ЗА СМЕТОСЪБИРАНЕ И СМЕТОИЗВОЗВАНЕ
Декларация за освобождаване от такса за сметосъбиране и сметоизвозване се подава, когато услугата не се предоставя от общината или ако имотът не се ползва през цялата година.
За целта собсвеника на имота/ползвателя следва да подаде декларация по образец до края на предходната година в общината по местонахождение на имота.
Срокът за подаване на декларацията от задължените лица по чл.71, т. 1 от ЗМДТ /ДВ, бр. 101 от 2013 г., в сила от 1.01.2014 г./ е до края на предходната година.